Genç Yelkenciler

Genc Yelkenciler Foto
13-18 yaş grubu gençlerimiz için çok önemli bir yaşam deneyimi olacağına inandığımız Genç Yelkenciler Kampı, eğlenceli bir eğitim sürecini kapsamaktadır.
Her gencin kendisine ve gruba karşı sorumluluk bilincini geliştirebileceği bu kampta, günlük iş paylaşımları ile kişisel becerilerinin artırılması,  doğayla uyum içerisinde yaşama duygusunun yerleştirilmesi, yelken sporunun ana özelliği olan takım ruhu ile dayanışma duygusunun pekiştirilmesi ve gencin öz güveninin artırılması hedeflenmektedir. 
Yani yemeklerimizi kendimiz yapacağımız, bulaşıklarımızı yıkayacağımız, teknemizi temizleyeceğimiz, gün içerisinde tekne üzerinde herkese görevler verip yelken eğitimi yapacağımız, koylarda verilen molalarda deniz keyfi yapıp, akşamında yıldızların altında geceleyeceğimiz bir hafta yaşayacağız.

 

 
PROGRAM
1. Gün Cumartesi
Cumartesi akşamüstü 17.30 da Marmaris Netsel Marina'da teknemizde buluşma. Teknemize yerleşmemizin ardından, akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Geceleme teknemizde.

2. Gün Pazar

Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra, teknemizin üzerindeki sabit ve hareketli donanımı tanıyıp, teknemizi seyre hazırladıktan sonra halatlarımızı çözüyoruz. Gün içinde yelken yapıp, yüzme molası verip, hava şartlarına bağlı olarak 25 mil uzaklıktaki Bozukkale limanına ulaşıyoruz. Akşam yemeğini koydaki restoranda alıyoruz.

Hafta boyunca, gündüz yelken yapıp, değişik koylarda verilen yüzme molalarıyla değerlendirdikten sonra, akşamları Hisarönü Körfezi'nin güzel koylarından birinde geceliyoruz. Sabah kahvaltılarını ve öğle yemeklerini teknemizde ortaklaşa hazırlayarak yerken, akşam yemeklerini konakladığımız koylardaki restoranlarda alıyoruz.

7. Gün Cuma

Sabah alınan kahvaltıdan sonra, bulunduğumuz son koydan/limandan dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yelken ve yüzme molalarından sonra akşam Marmaris Netsel Marina'ya yanaşıyoruz. Tekneden ayrılma Cumartesi sabahı 09.00 dır.
Fiyat: ₺ 3.600/kişi
 
FİYATA DAHİL OLANLAR
  • Temel Yelken/Denizcilik Eğitimi
  • Teknede konaklama 
  • Kumanya (Sabah kahvaltısı, öğle yemekleri)
  • Dışarıda alınan yemekler
 
Konaklama:
Teknelerimizde iki kişilik üç kabin bulunmakta olup, salon da yatak olarak kullanılabilmektedir.
Kişi sayısına göre iki/üç tekne çıkılacaktır.
Çarşaf/Nevresim Takımı ve Deniz Havlusu tarafımızdan sağlanmaktadır.