Sığacık – Marmaris Seyri

Sevgili 'Çingene'miz, Mayıs ayından itibaren, Marmaris Netsel Marina'da !!!
Siz denizseverlere hem deneyim kazanacağınız, hem keyif alacağınız bir seçenek sunmak istedik.
Sığacık Teos Marina'dan Marmaris Netsel Marina'ya olan seyrimizi bir gezi haline dönüştürdük.
 
20 Nisan Cuma
Akşamüstü 18.00 da Sığacık Teos Marina'da teknemizde buluşuyoruz. Teknemize yerleşmemizin ardından ortaklaşa alacağımız kumanyamız için alışverişe çıkıyoruz. Kumanyamızı teknemize yerleştirdikten sonra akşam yemeği Sığacık'ta serbest. Geceleme teknemizde. 

 

21 Nisan Cumartesi
Sabah erkenden kalkıp sahilde alınan kahvaltıdan sonra, teknemizin üzerindeki sabit ve hareketli donanımı tanıyıp, teknemizi seyre hazırladıktan sonra halatlarımızı çözüyoruz. Türkiye çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Sığacık'a 40 Deniz Mili mesafede olan Samos adasına hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6 saatte ulaşıyoruz. Yunanistan giriş işlemlerimizin ardından adayı keşfe çıkıyoruz. 
22 Nisan Pazar
Sabah sahilde veya teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Leros adasına yola çıkıyoruz. Samos'a 40 mil mesafede olan adaya seyrimiz  hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürecektir. Akşam yemeği Taki Baba'nın yeri Mylos Restoranda.
23 Nisan Pazartesi
Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Nisiros adasına yola çıkıyoruz. Leros'a 40 mil mesafede olan adaya seyrimiz  hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürecektir.  Ada inciri, yanardağı ve volkanik taşlarıyla ünlü. Kraterin üstündeki Nikia köyü magazinlerde Yunanistan'ın en şirin köyü olarak geçmektedir. Araba kiralayarak adayı dolaşıyoruz, gün batımını Mandraki limanında izleyip, akşam yemeği için teknemizin bulunduğu Pali limanına dönüyoruz. Akşam yemeği sahilde Afroditi Restoranda.
24 Nisan Salı
Sabah sahilde alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Simi adasına yola çıkıyoruz. Nisyros'a  35 mil mesafede olan adaya seyrimiz hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürecektir. Sünger ticareti ve eskiden yılda 500 gemi üretilen tersaneleriyle 17. yy. da 12 adanın en zengini olan Simi'yi gezerek akşam yemeğinde meşhur deniz ürünlerinin tadına bakıyoruz.
25 Nisan Çarşamba
Sabah teknede veya sahilde alınan kahvaltıdan sonra, son alışverişlerimizi yaparak, Marmaris'e (37 Deniz mili) gitmek üzere demir alıyoruz. Hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 5 saat sürecek bir seyirden sonra, Türkiye giriş işlemlerinin ardından Marmaris Netsel Marina'ya yanaşıyoruz. Tekneden ayrılma Perşembe sabahı 09.00 da olacaktır.
ÖNEMLİ NOT: Her katılımcının gezi tarihini kapsayan geçerli Shengen Vizesi olması gerekmektedir.
FİYAT: 300 €/kişi
 
 

 

FİYATA DAHİL OLANLAR
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR 
  • Kaptanlık (Temel Yelken Eğitimi) 
  • Kumanya (ortak olarak alınacaktır)
  • Teknede konaklama  
  • Dışarıda alınan yemekler 
  • Türkiye Çıkış/Giriş Formaliteleri 
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı 
  • Yunanistan Giriş/Çıkış Formaliteleri 
 
  • Mazot
 

 

 Konaklama:
Teknemizde iki kişilik üç kabin bulunmakta olup, salon da yatak olarak kullanılabilmektedir.
Çarşaf/Nevresim Takımı ve Deniz Havlusu tarafımızdan sağlanmaktadır.
Kabinde tek kişi konaklama farkı 150 € dur.