Marmaris-Simi-Halki-Nisyros-Simi-Marmaris

Marmaris-Simi-Halki-Nisyros-Simi-Marmaris
1. Gün Cumartesi
Cumartesi akşamüstü 17.30 da Marmaris Netsel Marina'da teknemizde buluşma. Teknemize yerleşmemizin ardından ortaklaşa alacağımız kumanyamız için alışverişe çıkıyoruz. Geceleme teknemizde.

2. Gün Pazar Simi

Sabah erkenden kalkıp teknede alınan kahvaltıdan sonra, teknemizin üzerindeki sabit ve hareketli donanımı tanıyıp, teknemizi seyre hazırladıktan sonra halatlarımızı çözüyoruz. Türkiye çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Marmaris'e 35 deniz mili mesafede olan Simi adasına yolda verilen öğle yemeği/yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 7 saatte ulaşıyoruz. Yunanistan giriş işlemlerimizin ardından adayı keşfe çıkıyoruz. Sünger ticareti ve eskiden yılda 500 gemi üretilen tersaneleriyle 17. yy. da 12 adanın en zengini olan Simi'yi gezerek akşam yemeğinde meşhur deniz ürünlerinin tadına bakıyoruz.

3. Gün Pazartesi Halki (Herke)

Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Halki adasına yola çıkıyoruz. Simi'ye 30 mil mesafede olan adaya seyrimiz  hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürecektir. Yunanlı denizciler tarafından hac yeri sayılan Panormiti koyunda yüzme molasının ardından yolumuza devam ediyoruz. Teknemizi bağladıktan sonra yaklaşık 300 kişinin yaşadığı adayı dolaşmaya çıkıyoruz. Akşam yemeğini sahildeki restoranlardan birinde alıyoruz.
Panormiti
20. yüzyılın başlarında Simi ile İzmir (Smyrna) bölgenin Rumları tarafından 'kardeş' ilan edilmişler. Bu çerçevede 1905 yılında İzmir'deki Aya Fotini Kilisesi'nin 'barok' çan kulesinin bir kopyası Panormiti koyuna dikilmiş. 1922'deki büyük İzmir Yangını'nda kül olan Aya Fotini Kilisesi'nden kalan son parçalar da Simi'ye getirilmiş. Bu koyda bulunan Moni Taksiharki Mikhail Kilisesi Yunanlı denizciler tarafından hac yeri sayılıyor...

4. Gün Salı Nisyros (İncirli)

Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Nisyros adasına yola çıkıyoruz. Halki'ye 35 mil mesafede olan adaya seyrimiz yolda verilen öğle yemeği/yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 7 saat sürecektir. Ada inciri, en son 1840 da lav püskürten ve şimdi suskun olan yanardağı ve volkanik taşlarıyla ünlü. Kraterin üstündeki Nikia köyü magazinlerde Yunanistan'ın en şirin köyü olarak geçmektedir. Araba kiralayarak adayı dolaşıyoruz, gün batımını Mandraki limanında izleyip, akşam yemeği için teknemizin bulunduğu Pali limanına dönüyoruz.

5. Gün Çarşamba Simi (Sömbeki)

Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Simi adasına yola çıkıyoruz. Nisyros'a  35 mil mesafede olan adaya seyrimiz yolda verilen öğle yemeği/yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürecektir. Yunanistan çıkış işlemlerimizin ardından serbest zaman. 

6. Gün Perşembe

Sabah teknede veya sahildeki kafelerden birinde alınan kahvaltıdan sonra son alışverişlerimizi yaparak, Marmaris'e (37 mil) dönmek üzere demir alıyoruz. Yolda verilen öğle yemeği/yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 7 saat sürecek bir seyirden sonra, Türkiye giriş işlemlerinin ardından Marmaris Netsel Marina'ya yanaşıyoruz. Tekneden ayrılma Cuma sabahı 09.00 dır.
ÖNEMLİ NOT: Her katılımcının gezi tarihini kapsayan geçerli Shengen Vizesi olması gerekmektedir.
TARİH ARALIĞI
FİYAT
03/03 - 19/04
₺ 3.200/kişi
20/04 - 07/06
₺ 3.600/kişi
08/06 - 13/09
₺ 4.000/kişi
14/09 - 08/11
₺ 3.600/kişi
09/11 - 27/12
₺ 3.200/kişi
FİYATA DAHİL OLANLAR
  • Kaptanlık (Temel Yelken Eğitimi)
  • Teknede konaklama
  • Türkiye Çıkış/Giriş Formaliteleri
  • Yunanistan Giriş/Çıkış Formaliteleri
  • Mazot
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
  • Kumanya (ortak olarak alınacaktır)
  • Dışarıda alınan yemekler
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı
Konaklama:
Teknemizde iki kişilik üç kabin bulunmakta olup, salon da yatak olarak kullanılabilmektedir.
Çarşaf/Nevresim Takımı ve Deniz Havlusu tarafımızdan sağlanmaktadır.
Önemli Not:
Fiyatlarımız bireysel katılımlı gezilerimiz için geçerli olan fiyatlardır. Bireysel katılımlı gezilerimiz en az 4 katılımcı ile gerçekleşmektedir.
Kendi grubunuzu oluşturarak, kendi programınızı yapmak isterseniz, lütfen Size Özel Geziler sayfamızı ziyaret ediniz.