Bodrum – Kuzey Dodokanes – Bodrum

1. Gün Cumartesi
Cumartesi akşamüstü 17.30 da Bodrum Turgutreis Marina'da teknemizde buluşma. Teknemize yerleşmemizin ardından ortaklaşa alacağımız kumanyamız için alışverişe çıkıyoruz. Kumanyamızı teknemize yerleştirdikten sonra akşam yemeği Turgutreis'te serbest. Geceleme teknemizde.

2. Gün Pazar Kos (İstanköy)

Sabah erkenden kalkıp teknede alınan kahvaltıdan sonra, teknemizin üzerindeki sabit ve hareketli donanımı tanıyıp, teknemizi seyre hazırladıktan sonra halatlarımızı çözüyoruz. Türkiye çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Bodrum'a 7 Deniz Mili mesafede olan Kos adasına yolda verilen yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 4 saatte ulaşıyoruz. Yunanistan giriş işlemlerimizin ardından adayı keşfe çıkıyoruz. 

3. Gün Pazartesi Leros

Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Leros adasına yola çıkıyoruz. Kos'a 27 mil mesafede olan adaya seyrimiz  yolda verilen yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürecektir. Akşam yemeğini sahildeki restoranlardan birinde alıyoruz.

4. Gün Salı Lipsi

Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Lipsi adasına yola çıkıyoruz. Leros'a  14 mil mesafede olan adaya seyrimiz  yolda verilen yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 4 saat sürecektir. Sakin bir sahil kasabası olan Lipsi'ye yanaştıktan sonra adayı gezmeye çıkıyoruz. Akşam yemeğini sahildeki restoranlardan birinde alıyoruz.

5. Gün Çarşamba Patmos

Sabah teknede alınan kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Patmos adasına yola çıkıyoruz. Lipsi'ye 15 mil mesafede olan adaya seyrimiz, Arki adasında vereceğimiz yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 5 saat sürecektir. Adayı dolaşmamızın ardından, akşam yemeğimizi sahildeki restoranlardan birinde alıyoruz.

6. Gün Perşembe Kalimnos

Sabah kahvaltıdan sonra,  halatlarımızı çözerek Kalimnos adasına yola çıkıyoruz. Patmos'a 35 mil mesafede olan adaya seyrimiz  yolda verilen yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 8 saat sürecektir. Akşam yemeği isteğe bağlı olarak, Kalimnos'un bir koyundaki veya sahildeki restoranlardan birinde alıyoruz.

7. Gün Cuma

Sabah teknede veya sahildeki kafelerden birinde alınan kahvaltıdan sonra son alışverişlerimizi yaparak, Yunanistan çıkış işlemlerinin ardından, Bodrum Turgutreis Marina'ya (13 mil) yola çıkıyoruz. Hava şartlarına ve yolda Pserimos adasında verilecek olan yüzme molasına bağlı olarak yaklaşık 5 saat sürecek bir seyirden sonra, Türkiye giriş işleminin ardından, Bodrum Turgutreis Marina'ya yanaşıyoruz. Tekneden ayrılma Cumartesi sabahı 09.00 dır.
    
ÖNEMLİ NOT: Her katılımcının gezi tarihini kapsayan geçerli Shengen Vizesi olması gerekmektedir.
TARİH ARALIĞI
FİYAT
07/03 - 17/04
₺ 3.750/kişi
18/04 - 29/05
₺ 4.000/kişi
30/05 - 11/09
₺ 4.500/kişi
12/09 - 06/11
₺ 4.000/kişi
07/11 - 25/12
₺ 3.750/kişi
 FİYATA DAHİL OLANLAR
  • Kaptanlık (Temel Yelken Eğitimi)
  • Teknede konaklama
  • Türkiye Çıkış/Giriş Formaliteleri
  • Yunanistan Giriş/Çıkış Formaliteleri
  • Mazot
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
  • Kumanya (ortak olarak alınacaktır)
  • Dışarıda alınan yemekler
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı

 Konaklama:
Teknemizde iki kişilik üç kabin bulunmakta olup, salon da yatak olarak kullanılabilmektedir.
Çarşaf/Nevresim Takımı ve Deniz Havlusu tarafımızdan sağlanmaktadır.
Kabinde tek kişi konaklama farkı ₺ 2.000 dır.

Önemli Not:
Fiyatlarımız bireysel katılımlı gezilerimiz için geçerli olan fiyatlardır. Bireysel katılımlı gezilerimiz en az 4 katılımcı ile gerçekleşmektedir.
Kendi grubunuzu oluşturarak, kendi programınızı yapmak isterseniz, lütfen Size Özel Geziler sayfamızı ziyaret ediniz.