Marmaris-Simi-Marmaris

1. Gün Cuma
Cuma akşam Marmaris Netsel Marina’da teknemizde buluşma. Teknemizi tanıyıp, yerleşmemizin ardından ortaklaşa alacağımız kumanyamız için alışverişe çıkıyoruz. İsteğe bağlı olarak akşam yemeği Marmaris’te bize değişik seçenekler sunan restoranlardan birinde alınabilir. Geceleme teknemizde.

2. Gün Cumartesi Simi

Sabah erkenden kalkıp teknede alınan kahvaltıdan sonra, teknemizin üzerindeki sabit ve hareketli donanımı tanıyıp, teknemizi seyre hazırladıktan sonra halatlarımızı çözüyoruz. Türkiye çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Marmaris’e 35 deniz mili mesafede olan Simi adasına yolda verilen öğle yemeği/yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 7 saatte ulaşıyoruz. Yunanistan giriş işlemlerimizin ardından adayı keşfe çıkıyoruz. Sünger ticareti ve eskiden yılda 500 gemi üretilen tersaneleriyle 17. yy. da 12 adanın en zengini olan Simi’yi gezerek akşam yemeğinde meşhur deniz ürünlerinin tadına bakıyoruz.

3. Gün Pazar Simi

Sabah teknede veya sahildeki kafelerden birinde alınan kahvaltıdan sonra, adayı keşfe devam ediyoruz. Gün içinde Ortodoks inanışına bağlı olan Yunanistan’da oldukça neşeli ve bir o kadar da bol yemekli olan Paskalya kutlamalarına eşlik ediyoruz. İsteğe bağlı olarak, araba kiralayıp, adanın güneyinde bulunan Panormiti koyunu ziyaret edebiliriz.
20. yüzyılın başlarında Simi ile İzmir (Smyrna) bölgenin Rumları tarafından ‘kardeş’ ilan edilmişler. Bu çerçevede 1905 yılında İzmir’deki Aya Fotini Kilisesi’nin ‘barok’ çan kulesinin bir kopyası Panormiti koyuna dikilmiş. 1922’deki büyük İzmir Yangını’nda kül olan Aya Fotini Kilisesi’nden kalan son parçalar da Simi’ye getirilmiş. Bu koyda bulunan Moni Taksiharki Mikhail Kilisesi Yunanlı denizciler tarafından hac yeri sayılıyor…

4. Gün Pazartesi

Sabah teknede veya sahildeki kafelerden birinde alınan kahvaltıdan sonra, Yunanistan çıkış işlemlerimizin ardından son alışverişlerimizi yaparak, Marmaris’e (37 mil) dönmek üzere demir alıyoruz. Yolda verilen öğle yemeği/yüzme molası ve hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 7 saat sürecek bir seyirden sonra, Türkiye giriş işlemlerinin ardından Marmaris Netsel Marina’ya yanaşıyoruz. Tekneden ayrılma Pazartesi akşamı veya Salı sabah 09.00 dır.
ÖNEMLİ NOT: Her katılımcının gezi tarihini kapsayan geçerli Shengen Vizesi olması gerekmektedir.
GEZİ FİYATI
₺ 2.000/kişi
FİYATA DAHİL OLANLAR
  • Kaptanlık (Temel Yelken Eğitimi)
  • Teknede konaklama
  • Türkiye Çıkış/Giriş Formaliteleri
  • Yunanistan Giriş/Çıkış Formaliteleri
  • Mazot

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
  • Kumanya (ortak olarak alınacaktır)
  • Dışarıda alınan yemekler
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı

Konaklama:
Teknemizde iki kişilik üç kabin bulunmakta olup, salon da yatak olarak kullanılabilmektedir.
Çarşaf/Nevresim Takımı ve Deniz Havlusu tarafımızdan sağlanmaktadır.
Kabinde tek kişi konaklama farkı ₺ 1.000 dır.